PREMINULA DVOIPOGODIŠNJA DEVOJČICA KOJU SU PRETUKLI RODITELJI: Bolnica tuguje, otac i majka u pritvoru

Iz Klinike za dečje bolesti u Klaićevoj u Zagrebu u nedelju nešto posle 15 sati saopštili su tužnu vest da je dvoipogodišnja devojčica, koja je pre nekoliko dana dovezena iz Nove Gradiške u teškom stanju zbog povreda koje su joj naneli roditelji, preminula.

"Sa velikom tugom i žaljenjem moramo vas obavestiti da je kod naše male pacijentkinje, uprkos svim preduzetim terapijskim merma i izuzetnim naporima intenzivnog tima, došlo do kritičnog kliničkog pogoršanja", navodi se na početku saopštenja i dodaje:

"U skladu sa tim, prema protokolu sproveden je postupak za utvrđivanje moždane smrti, što je nažalost potvrđeno u 15:20 časova. Počivala u miru - stoji u kratkom saopštenju iz Klaićeve.

Podsetimo, roditelji devojčice su uhapšeni nakon što je dete zbog teških povreda i životne ugroženosti iz novogradiške bolnice u sredu dovezeno u Kliniku za dečje bolesti Klaićeva u Zagrebu.

Otac devojčice od ranije je poznat policiji zbog nasilja. Devojčica je po prijemu u bolnicu operisana i bila je na intenzivnoj nezi, priključena na respirator i vitalno ugrožena.

NAJBRŽE NOVOSTI DANA U SRBIJI │ NAJNOVIJE VESTI

Novine danas nisu kao ranije. Pregled dnevne štampe se obavlja na internetu, online je budućnost. Zato, današnje vesti iz Srbije i sveta potražite direktno na Politika Ekspres dot net. Poslednji pravi tabloid u Srbiji. Najnovije vesti dana iz Srbije i sveta, najcitaniji tekstovi koji te mogu zanimati u toku dana uz izbor urednika, novinara i redakcije portala

Novosti dana Politika Ekspres 

Ekspres Politika predstavlja online magazin sa osvrtom na dnevno političku situaciju u Srbiji i svetu. Ovaj online news portal nije ni u kakvoj vezi sa kompanijom Politika AD koja se bavi izdavanjem magazina: Bazar, Politikin Zabavnik, Ilustrovana Politika, Viva, Svet kompjutera, Mali Politikin Zabavnik, Enigmatika i Razbibriga, kao i dnevnih novina Politika i Sportski žurnal, a koje izlaze pod firmom Politika novine i magazin. Politika Ekspres Online predstavlja poslednji pravi tabloid u Srbiji koji se nalazi među TOP 50 najčitanijih sajtova u Srbiji