Aleksandru se porađala žena, a on je organizovao čišćenje Save: "Pisala mi je - idi, čisti naš grad"

Svojim primerom je hteo da pokaže koliko je budućnost pokolenja važna

Proteklog vikenda na savskom keju u Beogradu organizovana je akcija čišćenja otpada. Nakon što je objavljen snimak dva odrasla labuda i njihovih labudića kako se sa mukom probijaju kroz smeće koje pluta na površini reke, grupa entuzijasta odlučila je da reši problem.

Vlasnik stranice i portala Dnevna doza Beograda Aleksandar Stakić, potražio je pomoć, a divni ljudi, kako predstavlja svoju ekipu, odazvali su se na njegov poziv. Radili su dva dana, a sakupljeno je smeće za četiri kamiona.

- Radili smo i subotu i nedelju, oba dana. Izbačeno je četiri kamiona smeća. Prvi dan je bilo 50-ak ljudi, drugog dana bilo je njih 15-ak - rekao nam je Aleksandar dodajući da su sve radili ručno, te da su kamioni dolazili jedan za drugim: - Čim se napuni jedan kamion, onda smo zvali ove iz "Gradske čistoće" da dovezu novi.

Objašnjava kako se među pratiocima na društvenim mrežama našla upravo i "Gradska čistoća"

- Pre ove su bile neke druge manje akcije. Oni su to videli, javili su se - kaže podvlačeći sled događaja: - Pazite sad, institucije su se javile fizičkom licu, koje je pokrenulo akciju.

Za Telegraf.rs kaže da nije želeo da zažmuri na ovaj problem.

- Ljudi su želeli da neko povede priču. Kada sam uputio poziv, ljudi su se samoinicijativno javljali. Onda sam i bez obzira na to što se Ljubica porađa, rekao da hoću to da sprovedem - priča navodeći bitan detalj iz svoga života: - A ona mi je poslala poruku: "Idi, čisti naš grad". Nekom se žena porodi. Umesto da taj dan bude sa njom, on čisti grad. To je najbolji primer zbog čega sam to radio - za našu decu. To mi leži na srcu. Ovo sam svojim primerom pokazao da može, da postoji volja za lepo, zdravo, normalno. Samo ljudima treba ponuditi, pa neka biraju.

Ocenjuje da je akcija protekla uspešno.

- Znači da samo 50 ljudi ima snagu da menja, nek je to i sto metara reke. Zamislite kolika je snaga 5.000 ljudi ili 50.000 ljudi i šta sve može da se promeni - istakao je.

NAJBRŽE NOVOSTI DANA U SRBIJI │ NAJNOVIJE VESTI

Novine danas nisu kao ranije. Pregled dnevne štampe se obavlja na internetu, online je budućnost. Zato, današnje vesti iz Srbije i sveta potražite direktno na Politika Ekspres dot net. Poslednji pravi tabloid u Srbiji. Najnovije vesti dana iz Srbije i sveta, najcitaniji tekstovi koji te mogu zanimati u toku dana uz izbor urednika, novinara i redakcije portala

Novosti dana Politika Ekspres 

Ekspres Politika predstavlja online magazin sa osvrtom na dnevno političku situaciju u Srbiji i svetu. Ovaj online news portal nije ni u kakvoj vezi sa kompanijom Politika AD koja se bavi izdavanjem magazina: Bazar, Politikin Zabavnik, Ilustrovana Politika, Viva, Svet kompjutera, Mali Politikin Zabavnik, Enigmatika i Razbibriga, kao i dnevnih novina Politika i Sportski žurnal, a koje izlaze pod firmom Politika novine i magazin. Politika Ekspres Online predstavlja poslednji pravi tabloid u Srbiji koji se nalazi među TOP 50 najčitanijih sajtova u Srbiji